Szkoła letnia – dzień trzeci. 29.09.2021

Transgraniczna letnia szkoła Akademii WSB na półmetku. W środę 29 września uczestnicy odwiedzili miasto Bielsko-Biała.

W pierwszej kolejności w Urzędzie Miejskim studenci wysłuchali bardzo interesujących wystąpień pracowników ratusza dotyczących zarządzania energią w mieście. Następnie w Pływalni Aqua dyrektor placówki omówił funkcjonowanie układu pomp ciepła w celu podgrzewania wody w basenach.

Nastepnie Pani Patrycja Płonka (Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” ) omówiła projekt BBike, w ramach którego wprowadzono w mieście system bezobsługowych wypożyczalni rowerów.

Na zakończenie odbył się spacer po mieście szlakiem „zielono-błękitnej infrastruktury”. W trakcie spaceru Pani Płonka omówiła m.in. strategię adaptacji miasta Bielsko-Biała do zmian klimatu. Uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z elementami zielono-błękitnej infrastruktury (np. łąki kwietne, zielone dachy) mającymi zwiększyć odporność miasta na już obserwowane lokalnie negatywne skutki zmiany klimatu.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Może Ci się również spodoba