Szkoła letnia – dzień czwarty. 30.09.2021

Czwarty, bardzo intensywny dzień letniej szkoły Akademii WSB za nami. 30 września uczestnicy wydarzenia podzieleni na małe grupy robocze wzięli udział w warsztatach poświęconych m.in. zagadnieniom zrównoważonej turystyki, efektywności energetycznej w budownictwie czy elektromobilności.

Warsztaty prowadzili zarówno akademicy (dr hab. inż. Katarzyna Tobór-Osadnik z Politechniki Śląskiej, doc. Ing. Iveta Skotnicová oraz doc. Ing. Jiří Kupka z Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie), a także praktycy (Pani Patrycja Płonka – Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” oraz Pan Jakub Stęchły – Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia).

Po obiedzie odwiedziliśmy Miejską spółkę Teplo Těšín z Czeskiego Cieszyna oraz organizację pożytku publicznego Trianon zajmującą się m.in. recyklingiem, w szczególności odzyskiwaniem cennych surowców z elektrośmieci.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu: PRAKTYCZNY PROGRAM KSZTAŁCENIA KADR ROZWIJAJĄCYCH GOSPODARKĘ NISKOEMISYJNĄ NA POGRANICZU II, który uzyskał dofinansowanie z Programu: Interreg V – A Republika Czeska – Polska.