Szkoła letnia – dzień pierwszy. 27.09.2021

Transgraniczna letnia szkoła Akademii WSB poświęcona problemom zarządzania energią i gospodarce niskoemisyjnej na pograniczu polsko-czeskim oficjalnie rozpoczęta. 27 września 2021  w Hotelu Mercure w Cieszynie dr hab. Łukasz Wrólewski, prof. AWSB wraz z czeskim partnerem, profesorem Bohumilem Horákiem (Uniwersytet Techniczny w Ostrawie), zainaugurował piątą już Transgraniczną Letnią Szkołę „Zarządzanie energią i gospodarka niskoemisyjna”.

Wydarzenie odbywające się w Cieszynie w dniach od 27.09.2021 do 01.10.2021 realizowane jest w ramach projektu „Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu II”. Tegoroczna letnia szkoła ze względu na aktualną sytuację epidemiczną odbywa się w formie hybrydowej (stacjonarnie oraz online). Pierwszego dnia studenci mogli wysłuchać m.in. wykładu profesora Sergio Lousady (Uniwersytet Madery, Portugalia), uczestniczyć w sesji posterowej oraz zapoznać się z konstrukcją samochodu elektrycznego „Kaipan”, który jest dziełem studentów Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.