Szkoła letnia zarządzania energią i rozwoju gospodarki niskoemisyjnej

Zapraszamy studentów Akademii WSB oraz VSB Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie do udziału w Letniej szkole zarządzania energią i rozwoju gospodarki niskoemisyjnej, która odbędzie się w terminie od 27 września do  1 października br. w Cieszynie.

W programie zajęć m.in.:

  • wykłady, prezentacje tematyczne i warsztaty, które poprowadzą m.in. prof. Sérgio António Neves Lousada wraz ze współpracownikami z Uniwersytetu na Maderze, a także eksperci polscy i czescy,
  • wizyta studyjna w Bielsku-Białej, której celem będzie zapoznanie się z warunkami rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w jednostce samorządu terytorialnego oraz w przedsiębiorstwach komunalnych i innych przedsiębiorstwach powiązanych z sektorami: budownictwa, automotive oraz turystyki,
  • spotkania ze specjalistami zajmującymi się problematyka wykorzystania odnawialnych źródeł energii,
  • networking studentów oraz wykładowców polskich i czeskich.

Studentom zakwalifikowanym do udziału w szkole letniej zapewniamy noclegi w Cieszynie oraz całodzienne wyżywienie w terminie od 27 września do  1 października br.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem udziału w projekcie.

Regulamin

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w szkole letniej prosimy o rejestrację pod poniższym  linkiem

Rejestracja

O udziale w szkole letniej decyduje spełnienie wymogów regulaminu oraz ewentualne, inne kryteria związane ze stanem pandemii COVID-19.


O wynikach rekrutacji na szkołę letnią powiadomimy osoby zainteresowane mailem do dnia 21.09.2021.


Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z pandemią COVID-19 szczegółowy program szkoły letniej zostanie przedstawiony na stronie internetowej projektu oraz przesłany osobom zakwalifikowany do udziału w szkole letniej przed rozpoczęciem zajęć.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu: PRAKTYCZNY PROGRAM KSZTAŁCENIA KADR ROZWIJAJĄCYCH GOSPODARKĘ NISKOEMISYJNĄ NA POGRANICZU II, który uzyskał dofinansowanie z Programu: Interreg V – A Republika Czeska – Polska. Liderem projektu jest VŠB-Technical University of Ostrava (Czechy) a parterem – Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie.

Zespół projektowy po stronie polskiej tworzą m.in:

dr hab. Joanna Kurowska-Pysz, prof. AWSB,
dr hab. inż. Łukasz Wróblewski, prof. AWSB,
mgr Sebastian Kwaśniewski,
mgr Ewa Panasiuk.

Może Ci się również spodoba