Szkoła letnia – dzień piąty. 1.10.2021

Transgraniczna letnia szkoła Akademii WSB oraz Uniwersytetu Technicznego w Ostrawie „Zarządzanie energią i gospodarka niskoemisyjna na pograniczu” już za nami. Dzisiaj w Hotelu Mercure w Cieszynie polscy oraz czescy studenci odebrali certyfikaty potwierdzające udział w tym wydarzeniu.

Wcześniej jednak odbyły się zajęcia wykładowe oraz warsztatowe, które poprowadzili eksperci z Republiki Czeskiej (Pani Teresa Siudowa z Trianon w Czeskim Cieszynie oraz Pan Michael Palarčík – Uniwersytet Techniczny w Ostrawie). Nie mogło obyć się również bez testowania elektrycznego samochodu Kaipan.

Wydarzenie organizowane było w ramach projektu: PRAKTYCZNY PROGRAM KSZTAŁCENIA KADR ROZWIJAJĄCYCH GOSPODARKĘ NISKOEMISYJNĄ NA POGRANICZU II, który uzyskał dofinansowanie z Programu: Interreg V – A Republika Czeska – Polska.